Čínská medicína pomáhá i zvířátkům

22. 09. 2013 20:58:44
20. června jsem nechala naočkovat naši malou čivavu Benjiho. Ten už je konečně známý tím, že jsme ho přes facebook i hledali. A našli po 3 dnech...

Čínská medicína pomáhá i zvířátkům

Dlouho jsem se odmlčela, protože jsem nevěděla, co by za to stálo.

20. června jsem nechala naočkovat naši malou čivavu Benjiho. Ten už je konečně známý tím, že jsme ho přes facebook i hledali. A našli po 3 dnech... Byl relativně v pořádku, jen měl asi 25 klíšťat na hlavě a tělíčku bByl nastříkany Frontline). Přeléčila jsem ho přírodními antibiotiky a jevil se zcela fit. Cca 3 měsíce. Až do 4 dnů po očkování. To se začaly projevovat první nenápadné známky dezorientace. Třeba vrazil do dveří. Stav se plíživě začal zhoršovat. Po 10 dnech bylo jasné, že to není náhoda. A naše martýrium zn. Benji nabíralo na obrátkách. Stav se začal horšit, dezorientace, ztráta čichu, zraku, rovnováhy. Vypadalo to na neurologický problém, nebo jako meningitida, nebo hypertenze nebo reakce na očkování. Ale neměl teplotu. No a tady se začal boj o život našeho miláčka a rozmazlenečka...

Nechala jsem mu odebrat krev, což už byl horor. Výsledky až na vysoké leukocyty OK. Takže zánět někde... Veterinář po vzájemné dohodě nasadil antibiotika, něco na prokrvení a já doktor čínské medicíny jen koukala... Pak dostal 1 injekci kortikoidů, to se lehce probral a po té půl tablety prednizonu. A to málem zkolaboval. Za 15 minut se už vůbec nepostavil. Dál ztrácel rovnováhu, necítil, neviděl. V noci jsem k němu vstávala, jestli je ještě živý a ráno byla jak po šichtě. Dostával 1/4 Karsivanu 2 x denně, 1/8 furonu 2 x denně, 1/4 B - komplexu 1 x denně. Když se to nikam k lepšímu nehýbalo, spíš horšilo, byly jsme u léčitele, ten nás dvakrát nenadchnul. Mezitím syn zaznamenal že mu výrazně ztmavly ušní boltce a šourek. Zjistila jsem, že to je známka problému v dané oblasti. A také měl velké uzliny za ušima. A tak jsem se konečně vzpamatovala a zapojila mozek. Nasadila jsem čínské byliny na neurologii, hleny a posílení ledvin, ale stále se léčba kombinovala s farmaky. Začátkem srpna šlo do tuhého.

Takhle v neděli se Benji rozhodl, že už se mu na světě nelíbí. Zmobilizovali jsme jednu vědmu, veterináře a nakonec ho hrobníkovi z lopaty sebrali. Ale co dál? Stav se jevil jako meningitida, ale neměl teplotu. Takže i byliny jsme tomu přizpůsobily. Současná léčba nikam nevedla. Změnili jsme veterináře. Mladá doktorka byla ochotna slyšet na byliny a navrhla injekční léčbu dexametazonem.Ten ho trochu probral a začal dostávat dál byliny. V době jeho působení kortikoidu se pracovalo na posílení energie a vitality. Dávku kortikoidů (ob den 1/4 ml) jsem po týdnu začala snižovat a byliny dostával do tlamičky po 3 hodinách. Připadala jsem si jako na mateřské. Navštívili jsme dalšího léčitele, protože měl pejsek stále hodně vratké zadní končetiny. Ten mi konečně otevřel oči dokořán. "Přestaňte mu dávat tu chemii a užívejte jen byliny. Je tak zanesený, že už nemá sílu žít". Tak jsem ho poslechla. Konečně jiné řešení se nejevilo. Dávkovat ale2 kg pejskovi není legrace. Hodně mu pomohla ASEA - říkám tomu voda zázrak, která násobí účinek antioxidantů až 500x, zvyšuje účinek bylin a podporuje buněčný metabolismus. Dostává 2,5 ml bylin a na to 5 ml ASEA 4x denně. A dneska na procházce běhal jako zamlada. Stav se tedy pomalu zlepšuje, doufám že už máme vyhráno. Budu průběžně informovat. Teprve teď mám odvahu se s vámi o naše neradostné zážitky podělit.

Autor: Zdeňka Batíková | neděle 22.9.2013 20:58 | karma článku: 11.45 | přečteno: 585x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Setkání se starostou

Po více než šesti letech v Anglii jsem se vrátila zpátky do České republiky - tedy domů. Těšila jsem se, to ano, jen je otázka, co tu budu dělat, myšleno čím se tu budu živit. A tak začala má pracovní anabáze.

23.1.2019 v 13:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 7 | Diskuse

Klára Tůmová

Jdu jen pozdravit kocoura

"Juliší, poď domu! Jé, ty už tady seš?" Ťuky ťuky na vrátka, otevřete kůzlátka. Aha, máme otevřeno. Chce někdo prudit kvůli kočkám na chodbách nebo mi vemlouvavým hláskem vysvětlovat, že si mám dávat pozor, že lidi jsou zlí?

23.1.2019 v 11:26 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 281 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Jak mi Sedmikráska zachránila jeden den života

O tom, jak jsem překousla žížalu, o tom, že se dobrovolně přiznávám, že jsem Řekyně, o tom, že jsem chtěla být pilotkou, protože se jenom v letadle cítím jako doma. O tom, že zdraví není klišé, ale je velmi cenné.

23.1.2019 v 9:14 | Karma článku: 11.85 | Přečteno: 242 | Diskuse

Jana Majová

Sladký blog o tom, jak pošetilost čokoládu přináší. (Fotopovídání)

Moje bábinka skvěle pekla. Všechno, co jí přišlo pod ruce, do mísy, na pekáč a do trouby, se povedlo. Včetně dortů. Její recepty obsahovaly ono magické "přiměřeně". A každý její moučník způsobil ono pověstné "nebe v hubě"...

23.1.2019 v 7:25 | Karma článku: 16.05 | Přečteno: 281 | Diskuse

Libuše Palková

Vodní víry

Seděla jsem na výletní lodi, která plula po Vltavě, a užívala si krásný den. Najednou se ozvala rána, jako by parník do něčeho narazil, a pak se začal potápět. Nastala hrozná panika a tlačenice, loď se naklonila a šla ke dnu.

22.1.2019 v 23:38 | Karma článku: 10.33 | Přečteno: 482 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1131
Zdeňka Batíková, praktik čínské medicíny v Karlových Varech

Najdete na iDNES.cz