Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. května 2022 Vilém

Čínská medicína pomáhá i zvířátkům

22. 09. 2013 20:58:44
20. června jsem nechala naočkovat naši malou čivavu Benjiho. Ten už je konečně známý tím, že jsme ho přes facebook i hledali. A našli po 3 dnech...

Čínská medicína pomáhá i zvířátkům

Dlouho jsem se odmlčela, protože jsem nevěděla, co by za to stálo.

20. června jsem nechala naočkovat naši malou čivavu Benjiho. Ten už je konečně známý tím, že jsme ho přes facebook i hledali. A našli po 3 dnech... Byl relativně v pořádku, jen měl asi 25 klíšťat na hlavě a tělíčku bByl nastříkany Frontline). Přeléčila jsem ho přírodními antibiotiky a jevil se zcela fit. Cca 3 měsíce. Až do 4 dnů po očkování. To se začaly projevovat první nenápadné známky dezorientace. Třeba vrazil do dveří. Stav se plíživě začal zhoršovat. Po 10 dnech bylo jasné, že to není náhoda. A naše martýrium zn. Benji nabíralo na obrátkách. Stav se začal horšit, dezorientace, ztráta čichu, zraku, rovnováhy. Vypadalo to na neurologický problém, nebo jako meningitida, nebo hypertenze nebo reakce na očkování. Ale neměl teplotu. No a tady se začal boj o život našeho miláčka a rozmazlenečka...

Nechala jsem mu odebrat krev, což už byl horor. Výsledky až na vysoké leukocyty OK. Takže zánět někde... Veterinář po vzájemné dohodě nasadil antibiotika, něco na prokrvení a já doktor čínské medicíny jen koukala... Pak dostal 1 injekci kortikoidů, to se lehce probral a po té půl tablety prednizonu. A to málem zkolaboval. Za 15 minut se už vůbec nepostavil. Dál ztrácel rovnováhu, necítil, neviděl. V noci jsem k němu vstávala, jestli je ještě živý a ráno byla jak po šichtě. Dostával 1/4 Karsivanu 2 x denně, 1/8 furonu 2 x denně, 1/4 B - komplexu 1 x denně. Když se to nikam k lepšímu nehýbalo, spíš horšilo, byly jsme u léčitele, ten nás dvakrát nenadchnul. Mezitím syn zaznamenal že mu výrazně ztmavly ušní boltce a šourek. Zjistila jsem, že to je známka problému v dané oblasti. A také měl velké uzliny za ušima. A tak jsem se konečně vzpamatovala a zapojila mozek. Nasadila jsem čínské byliny na neurologii, hleny a posílení ledvin, ale stále se léčba kombinovala s farmaky. Začátkem srpna šlo do tuhého.

Takhle v neděli se Benji rozhodl, že už se mu na světě nelíbí. Zmobilizovali jsme jednu vědmu, veterináře a nakonec ho hrobníkovi z lopaty sebrali. Ale co dál? Stav se jevil jako meningitida, ale neměl teplotu. Takže i byliny jsme tomu přizpůsobily. Současná léčba nikam nevedla. Změnili jsme veterináře. Mladá doktorka byla ochotna slyšet na byliny a navrhla injekční léčbu dexametazonem.Ten ho trochu probral a začal dostávat dál byliny. V době jeho působení kortikoidu se pracovalo na posílení energie a vitality. Dávku kortikoidů (ob den 1/4 ml) jsem po týdnu začala snižovat a byliny dostával do tlamičky po 3 hodinách. Připadala jsem si jako na mateřské. Navštívili jsme dalšího léčitele, protože měl pejsek stále hodně vratké zadní končetiny. Ten mi konečně otevřel oči dokořán. "Přestaňte mu dávat tu chemii a užívejte jen byliny. Je tak zanesený, že už nemá sílu žít". Tak jsem ho poslechla. Konečně jiné řešení se nejevilo. Dávkovat ale2 kg pejskovi není legrace. Hodně mu pomohla ASEA - říkám tomu voda zázrak, která násobí účinek antioxidantů až 500x, zvyšuje účinek bylin a podporuje buněčný metabolismus. Dostává 2,5 ml bylin a na to 5 ml ASEA 4x denně. A dneska na procházce běhal jako zamlada. Stav se tedy pomalu zlepšuje, doufám že už máme vyhráno. Budu průběžně informovat. Teprve teď mám odvahu se s vámi o naše neradostné zážitky podělit.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Zdeňka Batíková | neděle 22.9.2013 20:58 | karma článku: 12.70 | přečteno: 602x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Zdeněk Kloboučník

„Hele, dva chlapi a voni se držej za ruce“,...

...špitnu k manželce, když spěcháme přes náměstí do banky. „Co je na tom špatnýho, že se dva mají rádi“, nečekaně odsekne žena. „Podívej se kolem, kolik dvojic to dnes dokáže.

28.5.2022 v 10:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Bude prezidentem zase bolševik?

S blížícími se volbami nového českého prezidenta přibývá hlasů, které volají, že si zasloužíme jinou hlavu státu než bývalého komunistu. Kdo by však takovou osobností měl být, a proč se tolik bývalých komunistů tlačí na Hrad?

28.5.2022 v 9:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 | Diskuse

Jan Pražák

Samota ve dvou

„Kdepak, Jarko, prát smradlavý ponožky a připodělaný spoďáry už nikdy žádnýmu chlapovi nechci, toho jsem si užila za celej svůj dosavadní život dost,“ ujistila mě moje letitá kamarádka Hanka nad dvoudeckou bílého vína.

28.5.2022 v 7:07 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 224 | Diskuse

Helena Vlachová

Budoucí český prezident? Bývalý bolševik?

To jsme na tom my Češi tak prachbídně, že bychom si měli opětovně do čela své země zvolit někoho, kdo de facto představuje urnový háj? Bývalého bolševika?

28.5.2022 v 6:15 | Karma článku: 17.77 | Přečteno: 328 | Diskuse

Karel Trčálek

Několik poznámek k článku p. L. Jakla „Energetická kocovina"

Pan Ladislav Jakl je vyhlášený pivní expert, ale ze všeho nejvíce rozumí, zcela pochopitelně, jako zaměstnanec legendárního Institutu Václava Klause, energetice

27.5.2022 v 18:08 | Karma článku: 16.24 | Přečteno: 333 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1142
Zdeňka Batíková, praktik čínské medicíny v Karlových Varech

Najdete na iDNES.cz