Čínská medicína pomáhá i zvířátkům

22. 09. 2013 20:58:44
20. června jsem nechala naočkovat naši malou čivavu Benjiho. Ten už je konečně známý tím, že jsme ho přes facebook i hledali. A našli po 3 dnech...

Čínská medicína pomáhá i zvířátkům

Dlouho jsem se odmlčela, protože jsem nevěděla, co by za to stálo.

20. června jsem nechala naočkovat naši malou čivavu Benjiho. Ten už je konečně známý tím, že jsme ho přes facebook i hledali. A našli po 3 dnech... Byl relativně v pořádku, jen měl asi 25 klíšťat na hlavě a tělíčku bByl nastříkany Frontline). Přeléčila jsem ho přírodními antibiotiky a jevil se zcela fit. Cca 3 měsíce. Až do 4 dnů po očkování. To se začaly projevovat první nenápadné známky dezorientace. Třeba vrazil do dveří. Stav se plíživě začal zhoršovat. Po 10 dnech bylo jasné, že to není náhoda. A naše martýrium zn. Benji nabíralo na obrátkách. Stav se začal horšit, dezorientace, ztráta čichu, zraku, rovnováhy. Vypadalo to na neurologický problém, nebo jako meningitida, nebo hypertenze nebo reakce na očkování. Ale neměl teplotu. No a tady se začal boj o život našeho miláčka a rozmazlenečka...

Nechala jsem mu odebrat krev, což už byl horor. Výsledky až na vysoké leukocyty OK. Takže zánět někde... Veterinář po vzájemné dohodě nasadil antibiotika, něco na prokrvení a já doktor čínské medicíny jen koukala... Pak dostal 1 injekci kortikoidů, to se lehce probral a po té půl tablety prednizonu. A to málem zkolaboval. Za 15 minut se už vůbec nepostavil. Dál ztrácel rovnováhu, necítil, neviděl. V noci jsem k němu vstávala, jestli je ještě živý a ráno byla jak po šichtě. Dostával 1/4 Karsivanu 2 x denně, 1/8 furonu 2 x denně, 1/4 B - komplexu 1 x denně. Když se to nikam k lepšímu nehýbalo, spíš horšilo, byly jsme u léčitele, ten nás dvakrát nenadchnul. Mezitím syn zaznamenal že mu výrazně ztmavly ušní boltce a šourek. Zjistila jsem, že to je známka problému v dané oblasti. A také měl velké uzliny za ušima. A tak jsem se konečně vzpamatovala a zapojila mozek. Nasadila jsem čínské byliny na neurologii, hleny a posílení ledvin, ale stále se léčba kombinovala s farmaky. Začátkem srpna šlo do tuhého.

Takhle v neděli se Benji rozhodl, že už se mu na světě nelíbí. Zmobilizovali jsme jednu vědmu, veterináře a nakonec ho hrobníkovi z lopaty sebrali. Ale co dál? Stav se jevil jako meningitida, ale neměl teplotu. Takže i byliny jsme tomu přizpůsobily. Současná léčba nikam nevedla. Změnili jsme veterináře. Mladá doktorka byla ochotna slyšet na byliny a navrhla injekční léčbu dexametazonem.Ten ho trochu probral a začal dostávat dál byliny. V době jeho působení kortikoidu se pracovalo na posílení energie a vitality. Dávku kortikoidů (ob den 1/4 ml) jsem po týdnu začala snižovat a byliny dostával do tlamičky po 3 hodinách. Připadala jsem si jako na mateřské. Navštívili jsme dalšího léčitele, protože měl pejsek stále hodně vratké zadní končetiny. Ten mi konečně otevřel oči dokořán. "Přestaňte mu dávat tu chemii a užívejte jen byliny. Je tak zanesený, že už nemá sílu žít". Tak jsem ho poslechla. Konečně jiné řešení se nejevilo. Dávkovat ale2 kg pejskovi není legrace. Hodně mu pomohla ASEA - říkám tomu voda zázrak, která násobí účinek antioxidantů až 500x, zvyšuje účinek bylin a podporuje buněčný metabolismus. Dostává 2,5 ml bylin a na to 5 ml ASEA 4x denně. A dneska na procházce běhal jako zamlada. Stav se tedy pomalu zlepšuje, doufám že už máme vyhráno. Budu průběžně informovat. Teprve teď mám odvahu se s vámi o naše neradostné zážitky podělit.

Autor: Zdeňka Batíková | neděle 22.9.2013 20:58 | karma článku: 11.77 | přečteno: 589x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Apollo 11 dělilo jen pár sekund od katastrofy

Příběh Apolla 13 je notoricky známý nejen všem notorikům. Málokdo ale ví, že i loď Apollo 11 dělilo od katastrofy jen několik málo sekund

17.7.2019 v 17:49 | Karma článku: 11.52 | Přečteno: 657 | Diskuse

Marek Valiček

Mopička a striptýz v ranní zahradě

V dobách mého malého dětství chodily v létě po zahradách kolem našich chalup ženský oblečený jen v podprsence, kalhotkách a kuchyňské zástěře. Nad zadečkem měly z tkalounů uvázané mašličky a vypadaly jako tanečnice z Moulin Rouge.

17.7.2019 v 10:54 | Karma článku: 35.11 | Přečteno: 2088 | Diskuse

Beata Krusic

Do kostela Boha hledat nechodím

A kam tedy chodím, když v Něj hluboce věřím? No přeci do přírody, do svého těla, k lidem, k umění...

17.7.2019 v 8:51 | Karma článku: 11.78 | Přečteno: 385 | Diskuse

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Kukuřičné plátky chutnají jako bakelit. Trabant s tuňákem

Ráno už jsem věděl, co mě čeká, takže jsem ani tolik nenadával, že kafe nechutná jako kafe, ale jako kafe s čímsi, co vzdáleně připomíná mléko. Asi zkusím turka, vrátím se ke staré žižkovské klasice.

17.7.2019 v 8:27 | Karma článku: 21.52 | Přečteno: 850 | Diskuse

Michal Pohanka

Mistrovství světa v depresi v Londýně! Možná se ho na podzim zúčastním, držte mi palce!

Trénuju poctivě. Už to nebude dlouho trvat a dostanu se mezi českou depresentační elitu. Přestal jsem mluvit a v posteli jsem se už dvakrát pokálel. Nechci to zakřiknout, ale vypadá to velmi nadějně!

16.7.2019 v 19:48 | Karma článku: 27.83 | Přečteno: 2230 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1133
Zdeňka Batíková, praktik čínské medicíny v Karlových Varech

Najdete na iDNES.cz